دهانشویه الکلی نسبت به سایر دهانشویه ها عوارض جانبی بیشتری دارد

عوارض دهانشویه الکلی چیست؟

دهانشویه الکلی ممکن است تا 26 درصد دارای الکل باشد. الکل علاوه بر اینکه احتمال ایجاد سرطان دهان را افزایش می دهد عوارض جانبی دیگری نیز به دنبال دارد.

بعضی از افراد ، دهانشویه را به عنوان بخشی از برنامه بهداشتی روزانه شان استفاده می کنند اما الکلی بودن آن را نمی پسندند. سوزش دهان موقع استفاده و خشکی دهانی که متعاقب استفاده برایشان ایجاد می شود ، تجربه ناخوشایندی برای آنها ایجاد می کند. بعضی از کاربران دهانشویه های الکلی ، نگران مشکلاتی هستند که بر اثر خوردن اتفاقی دهانشویه برای کودکانشان ممکن است ایجاد شود. همچنین استفاده از دهانشویه الکلی در افرادی که جدیداً الکل را ترک کرده اند ممکن است سبب زنده کردن میل آنها به نوشابه ها و مشروبات الکلی شود.

آیا برای دهان شویه های الکلی جایگزینی وجود دارد؟

چند سالی است که عوارض چنین دهانشویه هایی مصرف آنها را کاهش داده است ، لذا تولیدکنندگان به فکر ساخت محصولات غیر الکلی افتاده اند. امروزه کسانی که دهه ها از این راه تجارت می کردند ، دهان شویه های غیر الکلی نیز تولید می کنند تا بازار خود را از دست ندهند. در بازار کشورمان ، شما با خرید محصولات پایادنتال ، که کاملاً بدون الکل و کلرهگزیدین است می توانید از عوارض الکل دوری کنید.

دهانشویه های پایادنتال براساس گوایینامه ثبت اختراع ساخته شده اند . این محصولات حاوی زینک و هیدروژن پراکساید هستند و چون این ترکیبات در اندازه های استاندارد مورد استفاده قرار گرفته اند ، دارای کمترین عوارض جانبی هستند.

خواص زینک و هیدروژن پراکساید

زینک نقش مهمی در واکنش های بیوشیمیایی بدن به عهده دارد و کمبود آن باعث اختلال در کارکرد بدن انسان از جمله کودکان می شود. به همین دلیل زینک یکی از ترکیباتی است که در مکمل های غذایی به وفور یافت می شود .زینک هنر دیگری نیز دارد و آن این است که به صورت آنی و لحظه ای بوی دهان را خنثی می کند.

پراکسید هیدروژن نیز ترکیبی است که در مبارزه با میکربهای دهان نقش موثری دارد. این ترکیب همچنین خنثی کننده فوری مواد بد بویی است که باکتری های دهان تولید می کنند.

برای اطلاع از سایر فواید زینک و هیدروژن پراکساید اینجا کلیک کنید.

نظر دهیدعضویت خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین محصولات و فناوری‌های بهداشت دهان و دندان آگاه شوید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت مهیاران سلامت پایا می‌باشد.

طراحی و توسعه توسط 8وب