دهانشویه را چطور استفاده کنیم تا بیشترین فایده را داشته باشد؟

دهانشویه را چطور استفاده کنیم ؟ چرا باید آن را به برنامه روزانه خود اضافه کنیم؟ و روش صحیح استفاده از دهانشویه چیست سوالاتی هستند که جواب آنها را در این مقاله به تفصیل خواهید یافت.

چرا باید دهانشویه را به برنامه روزانه خود اضافه کنیم؟

بعضی از دهانشویه ها مانند دهانشویه فلوراید در صورتی که پس از مسواک و نخ دندان به کار برده شوند ، در خنثی سازی اسید تولید شده در پلاک دندانی به ما کمک می کنند. و اگر به عفونت قارچی و یا بیماری لثه مبتلا شده باشید دندانپزشک تان نوع بخصوصی از دهان شویه را تجویز خواهد کرد.

اما اگر دهانشویه را برای خنثی سازی بوی دهان به کار می برید ، بهتر است از اطرافیان و کسانی که قبلا از این گونه دهانشویه ها استفاده کرده اند پرسش نمایید. همچنین می توانید به نظرات و دیدگاه هایی که استفاده کنندگان ، در سایت های مربوطه نوشته اند مراجعه کنید.

دهانشویه ها را در طعم های مختلف مانند نعنایی ، دارچینی و وینترگرین می سازند تا قدرت انتخاب مشتریان بالا برود. اگر درباره مزه و قدرت و ماندگاری دهان شویه ایده ای ندارید بهتر است نمونه های رایگان را از تولید کننده درخواست نمایید.

اما اگر به دنبال دهانشویه ضد عفونی کننده هستید از دهانشویه پایادنتال استفاده کنید. دقت نمایید که دهانشویه های حاوی الکل و کلرهگزیدین را نمی توانید برای طولانی مدت استفاده کنید. عوارض جانبی این گونه دهانشویه ها مانع از استفاده طولانی مدت آنها می شود. خشکی دهان و ایجاد لکه های قهوه ای بر روی دندان ها از جمله این عوارض هستند.

دهان شویه را به روش صحیح استفاده کنید

اگر قصد دارید که یک دهانشویه را به برنامه مراقبت روزانه خود اضافه کنید، بهتر است به روش صحیح از آن استفاده کنید تا برای شما سودمند باشد. نکات زیر را موقع استفاده از دهان شویه ها در نظر داشته باشید.

مقدار مناسبی از دهانشویه را استفاده کنید

با مراجعه به برچسب روی بطری ، مقدار توصیه شده را بیابید و برای ریختن دهانشویه در پیمانه دقت کنید که مایع دهان شویه هدر نرود. این موضوع وقتی بیشتر اهمیت دارد که می‌خواهید برای کودک خود از دهان شویه استفاده کنید.

بنا به ضرورت با آب رقیق کنید

با خواندن برچسب روی بطری مطمئن شوید که لازم است مایع دهانشویه را رقیق نمایید. بعضی از تولید کنندگان چند نمونه دهانشویه تولید می‌کنند و برای هر یک، دستور مصرف خاصی پیشنهاد می کنند. به خاطر داشته باشید اگر بر روی برچسب بطری درباره رقیق کردن دهان شویه مطلبی ننوشته بود ، به منزله عدم نیاز به رقیق کردن محسوب می شود.

به ساعت نگاه کنید

یکی از نکات کلیدی در استفاده از دهانشویه رعایت مدت زمان استفاده از آن است با مراجعه به برچسب بطری مشخص کنید که آیا ۳۰ ثانیه یا بیشتر باید مایع را در دهان بچرخانید.

دهانشویه را جایگزین مسواک ، خمیردندان و نخ دندان نکنید

همیشه به خاطر داشته باشید که استفاده دوبار در روز از مسواک و خمیر دندان و یک بار نخ دندان هیچ جایگزینی ندارد. بنابراین اگر دهانشویه را دندان پزشک برای شما تجویز کرده و یا خود شما اقدام به استفاده از آن نموده اید ، برنامه مراقبتی قبلی خود را ادامه دهید و رها نکنید. هنر اصلی بیشتر دهانشویه ها تاثیر بر بوی بد دهان است. اگر با استفاده از دهانشویه پایا دنتال بوی دهان شما کاهش پیدا نکرد موضوع را از طریق وب سایت با کارشناس علمی در میان بگذارید تا راهنمایی های لازم برای شما ارائه گردد.

در صورت نیاز نوع دهانشویه را عوض کنید

ممکن است بعد از مدتی یک نوع دهانشویه کارایی خود را به مرور از دست بدهد. در این موارد با راهنمایی کارشناس علمی نوع دهانشویه خود را عوض کنید. حتی ممکن است مزه و بوی دهان شویه باعث اذیت شما شده ، مانع استفاده روزانه از دهانشویه باشد. این مورد میتوانید از دهانشویه های ملایم پایا دنتال استفاده کنید. این نوع از دهانشویه، با دارا بودن قدرت سایر دهانشویه ها در کاهش بوی دهان و خواص ضد عفونی کنندگی، بو و خنک کنندگی به مراتب کمتری دارد.

حتی ممکن است شما مایل نباشید که اطرافیان بدانند از دهانشویه استفاده می کنید. در این مورد نیز می‌توانید از دهانشویه ملایم استفاده کنید. بوی دهان شویه ظرف مدت کوتاهی به سرعت محو می شود.

دهانشویه را چطور استفاده کنیم

تا ۱۰ دقیقه چیزی نخورید و نیاشامید

تا 10 دقیقه پس از استفاده از دهانشویه ، دهان را شستشو ندهید و چیزی ننوشید و نخورید. این کار سبب می شود تا تاثیر گذاری آن بیشتر شود.

دو بار در روز دهانشویه کنید

با مراجعه به برچسب بطری دفعات استفاده از دهانشویه را بیابید. چون مایع دهانشویه خورده نمی شود استفاده چند بار در روز از آن اشکالی ندارد. معمولاً تولید کنندگان استفاده ۲ بار در روز را پیشنهاد می کنند تا دهان شما در برابر عوامل بیماری زا حفاظت کامل داشته باشد.

نکته : اگر هدف شما از کاربرد دهانشویه پایادنتال ، خنثی کردن بوی دهان است و با یک بار استفاده در شبانه روز و یا حتی هر ۴۸ ساعت یک بار مشکل شما کنترل می شود، همین مقدار مصرف را ادامه دهید.

اسپری کنید

ممکن است در بعضی وقت ها که می خواهید از فاصله نزدیک با دیگران صحبت کنید ، نگران بد بویی دهان خود باشید. در این موارد پیشنهاد می شود که قبل از شروع صحبت از اسپری استفاده کنید. مقداری از دهانشویه پایادنتال را درون اسپری بریزید و آن را در کیف خود همیشه به همراه داشته باشید. اگر 3 پاف به دهان خود بزنید ، مجبور به تخلیه دهان خود نخواهید بود و نیازی نیست برای تخلیه دهان به روشویی و یا سینک ظرفشویی بروید.

با استفاده از اسپری قبل از نماز ، می توانید با دهانی خوشبو به ملاقات معبود بروید. همچنین قبل از ورود به مساجد و اماکن مذهبی با استفاده از اسپری دهان خود را خوشبو نمایید. این موضوع در موارد روزه داری و ماه رمضان اهمیت بیشتری پیدا می کند.

مشورت کنید

هیچ دارو و محصولی بدون عوارض جانبی نیست. حتی قرص مسکن استامینوفن و پنی سیلین که استفاده بسیار گسترده دارند نیز در بعضی افراد عوارض ایجاد می کنند و ممکن است منع مصرف داشته باشند. در صورت بروز چنین عوارضی، استفاده از دهانشویه را قطع کنید و مراتب را از طریق ارسال دیدگاه ، برای کارشناس علمی ارسال نمایید تا دهانشویه ای متناسب با نیاز شما ارسال گردد.

دهانشویه را چطور استفاده کنیم 

دهانشویه را چطور استفاده کنیم

دهانشویه را چطور استفاده کنیم

نظر دهیدعضویت خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین محصولات و فناوری‌های بهداشت دهان و دندان آگاه شوید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت مهیاران سلامت پایا می‌باشد.

طراحی و توسعه توسط 8وب