انواع دهانشویه : دهانشویه ای را انتخاب کنید که به کارتان بیایید

انواع دهانشویه موجود در بازار کاربردهای اختصاصی دارند و اگر قصد استفاده از دهانشویه را دارید لازم است اولاً نیاز خود و در مرتبه بعدی ترکیبات سازنده آن را در نظر بگیرید تا انتخاب شایسته ای انجام دهید.

دهانشویه کار درستی را انتخاب کنید

اگر قصد دارید دهانشویه را به برنامه بهداشتی روزانه تان اضافه کنید ، باید از منافع و کارکردهای آن اطلاع داشته باشید. برخی از دهان شویه ها دارای فلوراید هستند و در کاهش پوسیدگی کمک می کنند و برخی نیز ضدعفونی کننده هستند و مانع از تشکیل پلاک دندانی می شوند و بعضی نیز بوی دهان را رفع می کنند. با مراجعه به بازار با گزینه های زیادی روبرو می شوید اما با عنایت به نیاز خود و مزه محصول مجبور هستید یکی از انواع دهانشویه را خریداری کنید. بهترین دهانشویه آن است که عوارض جانبی آن ، سلامت دهان و دندان شما را به مخاطره نیندازد. برای انتخاب بهترین محصول ، معیارهای زیر را در نظر داشته باشید

انواع دهانشویه

الکل خوب است یا بد؟

الکل در بعضی دهانشویه ها به میزان کم یا زیاد (تا 26 درصد) وجود دارد. اگر مقدار زیادی از دهانشویه اتفاقی و یا به قصد خودکشی خورده شود می تواند مشکل ساز شود. اگر قصد انتخاب دهانشویه برای تمام اعضا خانواده را دارید و بچه مدرسه ای در خانواده شما وجود دارد بهتر است از انواع دهانشویه بدون الکل خریداری کنید. الکل عوارض زیادی دارد که برای اطلاع از آنها به سایت دکتر علیرضا طالبیان مراجعه نمایید.

حساسیت

در بعضی دهانشویه ها ترکیباتی وجود دارد که باعث ایجاد درد در دندانهای حساس می شوند. این ترکیبات حتی ممکن است باعث درد و سایر مشکلات در مخاط لثه و کل دهان شود. دهانشویه های غیر الکلی کمترین تحریک برای لثه و مخاط دهان را دارند. در برخی دهانشویه ها برای کاهش تحریکات مخاطی از عصاره گیاهانی مانند آلوئوورا و بابونه استفاده می شود.

کنترل پلاک دندانی

اگر در نظر دارید که دهانشویه شما علاوه بر خنثی سازی بوی دهان در کنترل پلاک دندانی به شما کمک کند از دهانشویه زینک پایادنتال استفاده کنید. اگر درباره انتخاب نوع دهانشویه تردید دارید ، سوالات خود را ازطریق ارسال دیدگاه در پایین صفحات وبسایت برای کارشناس علمی ارسال فرمایید. 

نظر دهیدعضویت خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین محصولات و فناوری‌های بهداشت دهان و دندان آگاه شوید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت مهیاران سلامت پایا می‌باشد.

طراحی و توسعه توسط 8وب