ماست فوایدی دارد که یکی از آنها کاهش بوی بد دهان است

ماست یکی از انواع لبنیات محبوب است که در اکثر سفره های ایرانی یافت می شود. این فراورده حاوی املاح و پروتئین های شیر است و به همین دلیل متخصصین تغذیه مصرف آن را توصیه می کنند.

بوی دهان عمدتاً به دلیل میکروب‌های دهان مخصوصاً روی زبان ایجاد می شود. این میکروب ها با تجزیه پروتئین های موجود در دهان ترکیبات گوگرد داری تولید می کنند که بسیار بدبو هستند. سولفید هیدروژن ، متیل مرکاپتان و دی متیل سولفوکساید از مهمترین این ترکیبات هستند.

بر اساس یک پژوهش ژاپنی ، راه حل کاهش بوی دهان ممکن است در قفسه لبنیات فر.شگاه ها محل یافت شود. در این تحقیق مشخص شد که جیره غذایی دارای ۳ اونس (تقریباً ۹۰ گرم) ماست بدون شکر، با حمله به باکتری های زبان ، بوی دهان را کاهش می دهند. چون این باکتری ها ترکیبات خوراکی ها را تجزیه کرده ، گازهای بدبویی تولید می کنند، باعث افزایش بوی بد دهان می شوند. شرکت کنندگان در این پژوهش بعد از ۶ هفته مصرف ماست نشان دادند که غلظت هیدروژن سولفاید دهانشان تا ۸۰ درصد کاهش یافته است.

همانطور که در بالا ذکر کردیم این گاز دارای گوگرد است. بر اساس گزارش موسس کلینیک اختصاصی بوی دهان، حدود ۷۰ درصد از بدبویی دهان به این گاز مربوط است.

رعایت بهداشت دهان سهم مهمی در سلامت دهان و خوشبویی دهان دارد. با ۲ بار در روز مسواک زدن، ۱ بار نخ دندان کشیدن، ۱ بار روی زبان را تمیزکردن و ۲ بار دهانشویه کردن ، می توانید باکتری های دهان را کنترل کرده ، ترکیبات بد بوی آنها را ، خنثی کنید.

برای معاینه سالیانه دندانپزشکی برنامه داشته باشید تا آخرین اخبار درباره نقش خوراکی های شیرین، داروها و غیره را از دندانپزشک تان بشنوید.

نظر دهیدعضویت خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین محصولات و فناوری‌های بهداشت دهان و دندان آگاه شوید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت مهیاران سلامت پایا می‌باشد.

طراحی و توسعه توسط 8وب